کانال بصیرتی راه امین

https://telegram.me/rahaminw

کانال بصیرتی راه امین

https://telegram.me/rahaminw

سلام دوستان خـوبـیـن؟ بـه وب سایتم خـوش اومـدیـن امـیـدوارم در وب سایت راه امـــــیـــن لـحـظـات خـوبـی را داشـتـه بـاشـیـدو امیدوارم از مطالب لذت برده باشید اگـه جـایـی ایـراد داره حـتـمـاً تـو نـظـراتـتـون عـنـوان کـنـیـد؛در نـظـر سـنـجـی حـتـمـاً شـرکـت کـنـیـد بـا تـبـادل لـیـنـک هـم مـوافـقـم...شـادبـاشـیـد
رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)
اگر از روی آگاهی گفته شود دنیای فردا دنیای مذاکره است نه موشک، خیانت است

ایشان افزودند: اگر این حرف از روی ناآگاهی گفته شده باشد یک مسئله است اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است.
رهبر انقلاب، نمایش موشکهای پیشرفته و دقیق سپاه پاسداران را موجب خرسندی ملتهایی خواندند که از امریکا و رژیم صهیونیستی، دلشان خون است اما کاری از دستشان بر نمی آید.
ایشان افزودند: دشمنان مدام در حال تقویت توان نظامی و موشکی خود هستند در این شرایط چطور می گوییم روزگار موشک گذشته است؟
حضرت آیت الله خامنه ای این حرفها را شبیه حرفهای برخی اعضای دولت موقت دانستند که اوایل انقلاب می گفتند جنگنده های اف – ۱۴ را که خریده ایم به امریکا پس بدهیم، به دردمان نمی خورد!
رهبر انقلاب افزودند: در آن موقع ایستادگی و افشاگری کردیم و چندی بعد که صدام به ایران حمله کرد معلوم شد چقدر به این ابزارهای دفاعی نیاز داریم.
رهبر انقلاب با تأکید مجدد بر موافقت خود با ابزار دیپلماسی و مذاکره سیاسی بجز چند استثنا افزودند: طوری تبلیغ نکنند که انگار با گفتگو مخالفیم، ما می گوییم باید قوی و هوشیار مذاکره کرد تا سرمان کلاه نرود.

آخرین نظرات
 • ۶ اسفند ۹۵، ۱۰:۴۴ - فاطمه
  اپم
نویسندگان

« حج»

سه شنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۳۵ ب.ظ

 • https://telegram.me/rahaminw

  👆

  👇

 • 👇 • 👈👇👇

  فرهنگ مجازی و هویت های مجازی👈 👇

  چالش

  👇👇👇

  فرهنگ و هویت در فضای مجازی

 • 👈👇👇

 • به صفحه تلگرام ما بپیوندید

  «راه امین»

  را در تلگرام دنبال کنید  «  با دنبال کردن کانال «راه امین» در  تلگرام   

  👆  سریعاً از آخرین مطالب باخبر شوید »
  « راه امین » را در تلگرام دنبال کنید 
  کانال «راه امین» را دنبال کنید

 • https://telegram.me/rahaminw

 • 👆

  به صفحه تلگرام ما بپیوندید


  «راه امین»


  را در تلگرام دنبال کنید

  شما خوانندگان گرامی

  می توانید کانال تلگرام


  «راه امین»

  را از این پس با طراحی جدید  مطالعه نمایید

  نظرات خود را راجع به تغییرات و مطالب کانال تلگرام


  «راه امین»

  👈👇

  👆

  👇با دنبال کردن کانال راه امین در تلگرام 👇

  «راه امین»

  👇سریعاً از آخرین مطالب باخبر شوید👈 چالش فرهنگ و هویت در فضای مجازی
  عربستان چه خواسته‌هایی از زائران ما داشت که ایران نپذیرفت؟

  رئیس سازمان حج و زیارت با افشاگری کارشکنی عربستان در موضوع حج، از محتوای ۱۱ بند منفی تحکم‌آمیز سعودی‌ها در تفاهم‌نامه‌ای که دولت ایران حاضر به امضای آن نشد، پرده برداشت.

  سعید اوحدی گفت: دولت عربستان بیش از ۱۱ بند را به تفاهم‌نامه حج ایران و این کشور اضافه کرده بود که سال‌های گذشته خبری از آنها نبود.

  او که پیش‌تر دو مورد از این بندها را اعلام کرده بود، یادآور شد: محدودیت در استفاده‌ زائران ایرانی از هواپیمای شرکت‌های داخلی و صدور ویزا در کشور ثالث از جمله‌ این بندهای منفی تفاهم‌نامه حج بود که بعد از ساعت‌ها رایزنی نظر آنها در این‌باره تغییر کرد؛ اگر چه در موضوع صدور ویزا در خاک ایران، هیچ هماهنگی و توافقی بین وزارت خارجه عربستان و حافظ منافع آنها در ایران یعنی سفارت سوئیس صورت نگرفته بود.

  وی بیان کرد: تفاهم‌نامه پیشنهادی عربستان کاملا یک‌طرفه بود و روح تفاهم‌نامه‌های قبلی در آن جریان نداشت. برداشت ما این بود که اگر دولت عربستان اعتقاد دارد حج از مسائل سیاسی جداست، پس چرا چنین تفاهم‌نامه‌ای را آن هم با تاخیر و با اعمال محدودیت، تنظیم می‌کند؟ ما به آنها متذکر شدیم که استفاده از ناوگان هوایی داخلی حق زائران ایرانی است و قانع‌کردن طرف سعودی حدود سه ساعت و نیم زمان برد.

  اوحدی افزود: در خصوص صدور ویزا نیز وزارت حج عربستان هیچ اراده‌ای نداشت و در دور نخست مذاکرات، صراحتا اعلام کرد که باید با وزارت خارجه‌شان هماهنگ کند و تاکید کرد راهکاری تبیین نکرده‌اند. این چگونه ممکن است؟ ما برای امضا تفاهم‌نامه به عربستان رفته بودیم. دولت این کشور با ایران روابط سیاسی‌اش را قطع کرده است، مگر می‌توانستند راهکاری نداشته باشند؟ مساله آن است که عربستان اراده جدی برای نپذیرفتن زائران ایرانی داشت و می‌خواست با خریدن زمان، مانع حج ایرانی‌ها شود.

  اقدام عربستان برای حذف پرچم ایران

  وی اضافه کرد: متقاعد کردن سعودی‌ها درباره اصلاح بند ویزا، در جلسه‌ای هفت هشت ساعته اتفاق افتاد. باید این موضوع را درنظر گرفت که تکمیل نرم‌افزار ویزا بسیار پیچیده است. فقط یک ماه شبانه‌روز باید وقت گذاشت تا اطلاعات ۲۰ قرارداد حج در آن سیستم ثبت شود تا نهایتا ویزاها صادر شود.

  او سپس به دیگر بندهای منفی این تفاهم‌نامه اشاره کرد و گفت: ممنوعیت نصب پرچم جمهوری اسلامی ایران در ساختمان‌های مورد استفاده زائران ایرانی و همچنین در مسیر حرکت زائران، یکی از بندهای منفی این تفاهم‌نامه بود. این در حالی است که ما پیشنهاد داده بودیم در مسیرهای پرازدحام، تابلوهای اطلاع‌رسانی مزین به پرچم جمهوری اسلامی ایران نصب شود تا هدایت زائران در چنین مناطقی به‌درستی و با رفع مشکلات قبلی صورت گیرد. تنها امکان ما برای اطلاع‌رسانی، پرچم کشورمان است. چه دلیلی برای محدود کردن آن وجود دارد، غیر از اینکه عربستان با عینک ذره‌بینی به حج ایرانی‌ها نگاه می‌کند؟

  رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: اعمال محدودیت در تعداد درمانگاه‌های ایران در عربستان هنگام موسم حج، اعمال محدودیت در انتقال دارو برای استفاده‌ زائران ایرانی در عربستان، اعلام جزئیات اطلاعات پزشکان ایرانی اعزامی به حج و همچنین تعیین ظرفیت برای پزشکان، بند منفی دیگر این تفاهم‌نامه بود که واکنش صریح ما را در پی داشت.

  نفوذ عربستان به شبکه اطلاعاتی حج ایران

  وی اضافه کرد: عربستان همچنین استقرار چادرهای امداد و نجات ایرانی‌ها را در مسیر جمرات و مشعر، ممنوع و تاکید کرد که درمانگاه‌های ایرانی باید مجوز استقرار داشته باشند. چنین محدودیت‌هایی در شرایطی اعمال می‌شود که عربستان به عنوان میزبان حجاج باید قبول کند که در فضای مشورتی، خدمات را توسعه دهد، نه آنکه آن را محدودتر کند.

  رئیس سازمان حج و زیارت گفت: دولت عربستان از ما خواست اسامی اعضای بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به حج اعزام می‌شوند را به همراه پست اجرایی و سوابق آنها اعلام کنیم. ما می‌خواهیم حج انجام بدهیم و ساختار تشکیلاتی حج ایرانی‌ها ما هستیم، پس ما (سازمان حج و بعثه) تصمیم می‌گیریم چند نفر برای انجام امور و عملیات به حج بروند.

  ماجرای مچ‌بندهای الکترونیکی

  او همچنین درباره دستور عربستان برای استفاده‌ زائران ایرانی از «مچ‌بند الکترونیکی»، توضیح داد: متاسفانه رسانه‌های ایرانی به موضوع دستبند، درست نپرداختند. خود سازمان حج استفاده از چنین دستبندی را به عنوان جایگزین کارت‌های PVC که در فاجعه منا مخدوش و شناسایی زائران را دشوار کرد پیشنهاد کرده بود، ولی مساله آنجا بود که دولت عربستان صراحتا اعلام کرد این مچ‌بندها را خودش طراحی می‌کند و به ایران اجازه نمی‌دهد طرح خود را اجرا کند.

  اوحدی سپس به بند منفی دیگری از این تفاهم‌نامه‌ امضانشده اشاره کرد که بحث داغ رسانه‌های سعودی نیز بوده است و درباره‌ آن گفت: آنها تاکید کردند که زائران ایرانی حق برگزاری هیچ مراسمی را در اماکن عمومی ندارند. پرسش ما این است که مگر حج غیر از این است که بهره‌برداری معنوی از آن می‌شود؟ آیا برگزاری جشن غدیر خم و سوگواری برای شهادت ائمه (ع) خلاف است؟ وزیر حج عربستان در دو دور مذاکرات، منطقی برای پاسخگویی نداشت.

  معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به سردرگمی و ناهماهنگی‌های طرف سعودی در دو دور مذاکرات حج، اظهار کرد: این ناهماهنگی‌ها باعث کندی پیشرفت مذاکرات شد. ضمن آنکه در مذاکرات اخیر نوعی سردرگمی را در مسئولان حج عربستان شاهد بودیم.

  اوحدی همچنین درباره خواسته‌ به‌حق ایران برای استفاده از خدمات کنسولی در هنگام حج، تصریح کرد: امسال به خاطر قطع روابط، نه سفارت و نه کنسولگری در این کشور نداریم و حتما در طول حج به طور طبیعی اتفاقاتی می‌افتد، چرا که هر سال احتمال مفقودشدن گذرنامه‌ زائران وجود دارد و باید مرکزی باشد که مجوز خروج برای این زائران صادر کند. اگر زائری حادثه دید، کجا باید از حق زائر در دادگاه‌ها دفاع کند؟

  وی اضافه کرد: سال گذشته ۴۰ مورد دستگیری به بهانه‌های واهی صورت گرفت، البته زائران ایرانی بعد از دو سه روز آزاد شدند که عربستان به خاطر آن عذرخواهی هم نکرد، اما در هر حال وجود امکانات کنسولی، تضمینی برای تامین امنیت زائران است.

  رئیس سازمان حج با اشاره به اصرار وزیر حج عربستان برای امضای چنین تفاهم‌نامه‌ای اظهار کرد: در دو تماسی که با وزیر جدید حج عربستان داشتم، می‌گفت «تفاهم‌نامه را امضا کنید و من نظر موافق وزیر خارجه را درباره‌ خدمات کنسولی می‌گیرم». من در پاسخ به این خواسته ایشان، ماجرای بی‌توجهی وزارت خارجه کشورشان را به نامه‌ آن وزارتخانه در تعیین تعداد نفرات هیأت مذاکره‌کننده ایران در دور نخست تعریف کردم. قرار بود آن هیأت هشت‌نفره باشد که به پنج نفر رسید. حالا در شرایط موجود، چه تضمینی وجود دارد وزارت خارجه به درخواست وزارت حج این کشور بی‌توجهی نکند؟

  دعای کمیل مانع حج ایرانی‌ها شد؟

  وی افزود: این تناقض در دعای کمیل سال گذشته اتفاق افتاد. با آنکه وزیر حج در تفاهم‌نامه موافقت خود را اعلام کرده بود، اما در لحظه آخر اعلام کرد ایران نمی‌تواند چنین مراسمی را برگزار کند؛ چون وزارت کشور عربستان مخالفت کرده است. من به وزیر وقت گفتم که مشکل عربستان با ایران، دعای کمیل نیست چرا که در ۱۰ سال گذشته حتی یک مورد دستگیری در این مراسم اتفاق نیفتاده است. سیاسی‌نبودن این دعا را حتی وزیر حج قبل، تایید کرده بود. او گفته بود که از سر کنجکاوی شاهد مراسم دعای کمیل در کنار مسجدالنبی (ص) بوده است و تایید کرده که این دعا سیاسی نیست و زائران ایرانی، مراسم را حتی بدون آنکه یک شعار سیاسی بدهند، پاکیزه‌تر از قبل، ترک می‌کنند.

  اوحدی گفت: مشکل عربستان دعای کمیل نیست. مساله آن است که سعودی‌ها مذاکرات حج را ۵ ماه به تاخیر انداختند و برای نرسیدن مهمان به خانه، مانع‌تراشی کردند.

  ۶۰۰۰ نفر از حج انصراف دادند

  این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت در ادامه با اشاره به انصراف ۶۰۰۰ تن از ۱۷ هزار نفری که برای حج واجب در کاروان‌های امسال ثبت نام کرده بودند، اظهار کرد: این آمار ناشی از دغدغه مردم است. برای همین با وزیر حج عربستان در دور اول مذاکرات به توافق رسیدیم که جنگ رسانه‌ای را در این کشور تلطیف کند که در سفر بعدی نه‌تنها شاهد این اقدام نبودیم، بلکه اوضاع بدتر هم شد.

  وی یادآور شد: دولت عربستان در دور اول مذاکرات به هیچ‌وجه ادب سیاسی و پذیرایی از هیأت سیاسی ایران را رعایت نکرد. وقتی آنها با یک هیأت رسمی و سیاسی این‌طور رفتار می‌کنند، قطعا می‌توان پیش‌بینی کرد که با زائران ایرانی در حج چگونه برخوردی خواهند داشت.

  او در تایید این پیش‌بینی مصداقی آورد و بیان کرد: در یک مورد، زائران ایرانی داخل اتوبوس منتظر راننده برای انتقال به مسجدالحرام بودند که ناگهان یکی از افراطیون سوار می‌شود و اتوبوس را به سمت جاده مدینه به حرکت درمی‌آورد و با تیر چراغ برق، تصادف می‌کند. اگر این اتفاق نیفتاده بود، معلوم نبود چه بلایی سر آن زائران می‌آمد. همچنین سال گذشته تعدادی بچه را تحریک کرده بودند که با سنگ و چوب به زائران ایرانی حمله کنند. عربستان وقتی می‌گوید زائران را می‌پذیرم و از ایران می‌خواهد تفاهم‌نامه را امضا کند، چه راهکاری برای چنین مواقعی دارد؟ چرا ایران باید چنین تفاهم‌نامه‌ای را در فضای تحکمی امضا کند؟

  اوحدی ادامه داد: وقتی در مذاکرات، دیه‌ جان‌باختگان منا و وعده دولت عربستان در این‌باره یادآوری شد و خواستیم این موضوع در قراردادی ذکر شود تا سازمان حج با پلیس سعودی برای پیگیری دیه ارتباط برقرار کند، آنها در پاسخ گفتند «به این موضوع بعد از دیه جرثقیل رسیدگی می‌شود و لازم است مسائل امنیتی را با وزارت کشور هماهنگ کنیم.»

  وی گفت: متاسفانه به صورت هدفمند با پشتیبانی بعضی دستگاه‌های سعودی اتفاقاتی می‌افتد. ما در مذاکرات اخیر، توهین و جسارت امام جمعه سعودی‌ها را به وزارت این کشور منتقل کردیم که با این توجیه مواجه شدیم «تصرفات شخصی است»!

  بی‌احترامی سعودی‌ها به قرآن

  رئیس سازمان حج و زیارت افزود: ما در سال‌های گذشته شاهد برخوردهای ناشایستی از سوی سعودی‌ها بودیم. آنها قرآن‌های زائران ایرانی را می‌گرفتند و بارها شاهد بودیم که این قرآن‌ها را پرت می‌کردند. پاسخ وزیر حج به چنین اقدامی این بود که شاهد ورود قرآن‌های تحریف‌شده از سوی زائران برخی کشورها بودیم و پاسخ من به آنها این بود که نمونه‌ای از قرآن اهدایی به زائران ایرانی به امیر و وزیر حج عربستان ارائه شده و ایشان از آن برخورد ناراحت شده‌اند چون شاهد بودند این قرآن با قرآن خودشان تفاوتی ندارد و تحریف نشده است.

  وی افزود: در نیروهای امنیتی تحمل وجود ندارد. سال گذشته ۱۵۰ لب‌تاپ را از زائران ایرانی جمع کردند و اگرچه آنها را روز بعد تحویل دادند، اما این نوعی توهین است که نمی‌توان تحمل کرد و معتقدیم این کارها جز اذیت کردن زائران، معنی دیگری ندارد.

  سناریوی خطرناکی علیه ایران نوشته شده

  اوحدی همچنین به اقدام عجولانه دولت سعودی در اعلام امضای تفاهم حج از سوی هیأت مذاکره‌کننده ایرانی اشاره کرد و گفت: انتشار این مطلب به صورت گسترده در عربستان و به دنبال آن تکذیب این خبر در روز بعد از سناریوی بسیار خطرناکی برای فضاسازی رسانه‌های این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران حکایت دارد.

  اوحدی که در بخش گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما سخن می‌گفت، با اشاره به چگونگی پیگیری دیه جان‌باختگان منا و تاکیدات مقام معظم رهبری درباره‌ آن فاجعه بیان کرد: احکام شرعی «قتیل الزحام» تایید می‌کند که کشور میزبان باید از بیت‌المال دیه را پرداخت کند. دولت عربستان باید در این‌باره و البته زمانی که در حال از دست رفتن است، پاسخگو باشد.

  رئیس سازمان حج و زیارت افزود: تا کنون دستگاه دیپلماسی و دادستانی کل کشور، پیگیری‌های خوب و جلسات کارشناسی متعددی در این‌باره داشته‌اند. مستندات این پرونده تقریبا کامل شده و تلاش شده وکلای زبده و حتی آنهایی که از سایر کشورها برای پیگیری این پرونده ابراز علاقه کرده‌اند، به کار گرفته شوند.

  سرنوشت حج سال بعد چه خواهد شد؟

  وی درباره حج آینده نیز گفت: سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری در پنج ماه همه تلاش‌شان را کردند و حتی گاهی به خاطر آن همه اصرار و مداومت، مورد انتقاد قرار گرفتند ولی ما بر این باوریم که حج، حق شرعی است و کسی نمی‌تواند این حق را سلب کند. این حقوق باید استیفا شود. ماموریت ذاتی ما هم پشتیبانی و دفاع از تحقق احکام شرعی است.

  او تاکید کرد: حج سال آینده را یقینا پیگیری می‌کنیم تا این حق شرعی اقامه شود، حتی سهمیه‌ از دست‌رفته زائران ایرانی که امسال محروم شدند را پیگیری می‌کنیم. این دولت عربستان بود که زائران ایرانی را از حج محروم کرد. اقدام آنها بسیار قابل تأمل است و عربستان باید پاسخگو باشد.

  منبع: ایسنا

  http://boshraabdan.nasrblog.com/

 • https://telegram.me/rahaminw 

 • به صفحه تلگرام ما بپیوندید

  «راه امین»

  👆

  را در تلگرام دنبال کنید

  • راه امــــیــــن

  نظرات  (۹)

  همیشه یکی از زیباترین سخنانی که در رثای امام زمزمه داشتم و برایم جذاب بود پیام مرحوم حاج احمد آقا به امت امام در رثای امام بود که  :

  "خمینی روح خدا بود در کالبد زمان و روح خدا جاودانه است و این سنت تغییرناپذیر ربوبیست که مردان بزرگ که مظهر حقیقت ناب‌اند چون در گذرند خورشید وجودشان در افقی بالاتر بر آسمان جان انسانهای حقیقت‌جو طلوع خواهد کرد و اندیشه و آرمان‌شان سلسله جنبان تاریخ خواهد شد"

 • بسیجیان بندریم
 • آقا جانم...

  بیا تا همچو گل بویت کنم من

  نظر بر قد دلجویت کنم من

  تمام عالم کون و مکان را

  فدای تار یک مویت کنم من

  اللهم عجل لولیک الفرج
  سلامتی و تعجیل در ظهورش صلوات

  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  سلام
  نظرتون در مورد لینک اهنگی که توی پست جدیدم هست چیه؟

 • بسیجیان بندریم
 • سلام
  سپاسگزارم از لطفتون.همچنین
  یاعلی
  مژده ای منتظران ماه خدا آمده است
  ✨ماه شب های مناجات و دعا آمده است

  💫ماه دلدادگیِ بنده به معبود رسید
  💫بر سر سفره ی شاهانه، گدا آمده است

  🌺استشمام عطر خوش #رمضان🌙 گوارای وجود پاکتان🌺به کانال تلگرام  راه امین بپیوندید . بر روی لینک زیر کلیک کنید.                                                                                                                                                  

  💠تلنگر💠

  🔶🔸بهلول و قبرستان🔸🔶

  🔹از بهلول پرسیدند در قبرستان چه میکنی؟!

  🔹در جواب گفت: با جمعی نشسته ام که به من
       آزار نمیرسانند
         حسادت نمی کنند
           دروغ نمی گویند
                طعنه نمیزنند
                  خیانت نمی کنند
                     قضاوت نمی کنند
                        مرا به یاد آخرت می اندازند
   
  و بالا تر از همه ی اینها اگر از پیششان بروم، پشت سرم بد گویی نمی کنند.
 • بسیجیان بندریم

 • با سپاس و قدردانی فراوان مطلب مفید و ارزنده ای بود موفق و پیروز باشید
 • بسیجیان بندریم
 • دانشکده انتظار 1300سال تاسیس شده
  مگر واحد هایش چقدر سخت هست که هنوز 313 فارغ التحصیل ندارد
 • بسیجیان بندریم
 • سلام و عرض ادب

  انجمن مهدویت برای ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی دارد و همچنین نیاز به افرادی فعال.خوشحال میشویم اگر به این انجمن تشریف بیاورید و عضو شوید و در ماه مبارک رمضان همراه ما باشید.

  http://montazer14.ir/forum
 • بسیجیان بندریم
 • سلام دوستان گرامی
  ختم قرآن کریم به نیت سلامتی مریضا خصوصا مریض مورد نظرمون که چند روز دیگه عمل بسیار خطرناکی دارن و در واقع به نیت سلامتی این خواهرمون بود ولی شاید شما هم مریضی داشته باشید و ... تاریخ اتمام این ختم ان شالله تا ولادت امام رضا(ع) هستش.یا امام رضا(ع) (مریضامونو شفا بده.امیمونو ناامید نکن.الهی آمین)

  boshraabdan.nasrblog.ir
  پاسخ:

  یا مَنْ اِسْمُهُ دَوآءٌ وَ ذِکرُهُ شِفآءٌ یا مَنْ یجْعَلُ الشِّفاءَ فیما یشاءُ مِنَ الاْشْیاءِ صَلِّ

  اى که نامش دوا و ذکرش شفا است اى که بنهد شفا را در هر چیزى که خواهد درود فرست

  عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مَحُمَّدٍ وَ اجْعَلْ شِفائى مِنْ هذَا الدّاءِ فىِ اسْمِک هذا

  بر محمّد و آل محمّد و بنه شفاى مرا از این درد در این نامت

  دانلود موزیک ویدئو میگه رقیه به همه با صدای حسین خرسندی

  http://up.cubase.ir/up/hossein-mige-roghaye.mp4

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی